ونزوئلا قرار است پترو را به عنوان واحد حساب برای نفت به گروه بین‌دولتی اوپک ارائه دهد.

PDVSA٬ شرکت نفت کشور ونزوئلا در روز ۷ نوامبر در توییتر خود گزارش داد که این کشور٬ ارز دیجیتال مورد پشتیبانی خود یعنی پترو را به عنوان یک واحد حساب برای تجارت نفت‌خام به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سال ۲۰۱۹ ارائه خواهد کرد.

PDVSA به رئیس‌جمهور کشور ونزوئلا، مانوئل کوئیودو که موضع وزیر نفت و معدن این کشور را هم در دست‌ دارد٬ اشاره‌ کرد که در مورد ارائه آینده سخن می‌گوید:

“ما ارز دیجیتال پترو را در سال ۲۰۱۹ به عنوان ارز دیجیتال اصلی که از سوی نفت پشتیبانی می‌شود، به اپک ارائه خواهیم‌کرد.”

به گفته  PDVSA٬ کوئیودو همچنین افزود که پترو بعنوان یک واحد حساب برای تجارت جهانی نفت‌خام پیشنهاد‌ خواهد‌ شد و خاطرنشان کرد که همه نفت کشور ونزوئلا برای پترو مورد معامله قرار خواهد‌گرفت.

اپک یک سازمان جهانی بین‌دولتی متشکل از ۱۵ کشور است که در سال ۱۹۶۰ در بغداد تاسیس شد تا مقررات و سیاست‌های صادرکنندگان اصلی نفت جهان را توسعه دهد. براساس گزارش وب سایت اپک، این سازمان هنوز برای سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی نکرده است؛ اولین نشست اعضای صنعت نفت در روز ۶ دسامبر در وین اتریش برگزار خواهد‌ شد.

ونزوئلا به طور رسمی فروش ارز دیجیتال بحث شده تحت حمایت نفت را در اواخر اکتبر به طور گسترده آغاز کرد. ۱۱ ماه پس از اینکه رهبر کشور٬ پول ملی را اعلام کرد، پترو اکنون می‌تواند مستقیما از وب سایت رسمی خود یا از شش صرافی خصوصی که توسط دولت تایید شده، خریداری شود. با این حال، گزارش شده‌است که کیف پو‌ل‌های دیجیتال برای خرید این سکه٬ به‌وسیله گوگل به حالت تعلیق در‌آمده‌است.

همانطور که کوین تلگراف اغلب گزارش کرده‌است، دولت ونزوئلا به طور فعال در حال ترویج پترو است. برای مثال، شهر مادورو در ماه اکتبر از شهروندان خود درخواست کرد تا زمانی که واحد پول ملی با تورم شدید مواجه است، در طلا و پترو سرمایه‌گذاری‌کنند.

رئیس‌جمهور این کشور همچنین اظهار داشت که پترو از اکتبر ۲۰۱۸ برای معاملات تجاری بین‌المللی مورد استفاده قرار خواهد‌گرفت. علاوه بر‌این، ونزوئلا اعلام کرد که این ارز دیجیتال به عنوان واحد حساب در کشور مورد استفاده قرار‌ خواهد‌گرفت و حقوق‌ها و سیستم‌های قیمت‌گذاری به پترو وابسته است .

ارسال دیدگاه

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]