کوین‌بیس و سیرکل٬ استیبل‌کوین USDC را با حمایت کامل دلارهای آمریکا راه‌اندازی می‌کند.

کوین‌تلگراف در روز دوشنبه 23 اکتبر در کنفرانس پول 20/20 اعلام کرد که کوین‌بیس صرافی اصلی آمریکا٬ استیبل‌کوین USDC را راه‌اندازی کرده‌است و آن را تبدیل به اولین استیبل‌کوینی کرده که در پلت‌فرم تجارت می‌شود. فن‌آوری زیربنایی پشت  USDC، به طور مشترک بین کوین‌بیس و شرکت فن‌آوری پرداخت‌های بر پایه زنجیره بلوکی یعنی سیرکل توسعه یافت.

مشتریان کوین‌بیس که در حوزه قضایی پشتیبانی می‌شوند، اکنون می‌توانند USDC را در سایت coinbase.com  یا از طریق اپلیکیشن‌های اندروید و IOS این صرافی خریداری کنند٬ بفروشند٬ ارسال یا دریافت کنند. کوین‌بیس در این بیانیه اشاره می‌کند که مشتریان مستقر در خارج از ایالت نیویورک هم قادر به خرید و فروش هستند، در حالی که مشتریان در سراسر دنیا می‌توانند این سکه را ارسال و دریافت کنند.

کوین‌بیس بیان می‌کند که USDC در هفته‌های آتی به کوین‌بیس پرو خواهد آمد و در حال حاضر تحت حمایت کیف‌پول کوین‌بیس قرار دارد و حوزه‌های قضایی بیشتری در آینده در دسترس خواهند بود. گفته می‌شود که این سکه ۱۰۰ درصد تحت حمایت دلار آمریکا قرار دارد که در حساب‌هایی نگه‌داشته می‌شود که در معرض گزارش عمومی ذخایر قرار دارند. در کنفرانس پول ۲۰/۲۰ در لاس وگاس، آسیف هیرجی ، رئیس کوین‌بیس، گفت:

“ما در حال صدور استیبل‌کوین‌هایی با حمایت ۱ به ۱ با دلار آمریکا هستیم که کاملا حسابرسی شده و کاملا شفاف است. ما فکر می‌کنیم که این یک گام کلیدی برای بازکردن نوآوری در ارز دیجیتال است .”

استیبل‌کوین یک ارز دیجیتال است که به ارز پایدار دیگری مانند دلار آمریکا وابسته است و برای به حداقل رساندن نوسانات قیمت طراحی شده‌است. ارزش یک استیبل‌کوین برپایه ارزش ارز دیجیتال فیات است که توسط یک نهاد مالی تحت نظارت شخص ثالث نگه‌داشته می‌شود.

در اوایل این ماه، یکی‌دیگر از استیبل‌کوین‌های تتر (USDT) خود را در منبع مناقشات پس از نوسانات یافت که باعث شد پشتوانه خود را به دلار آمریکا از دست بدهد. در آن زمان، USDT  در حدود ۰.۹۷۵ دلار معامله شد و به اندازه ۰.۹۱ دلار سقوط کرد. مشکلات٬ ناشی از شایعاتی بود که بیت‌فینکس صرافی ارز دیجیتال و مدیر عامل شرکت تتر، با ورشکستگی مواجه شده‌اند.

پس از این خبر، سرمایه‌گذار و کارآفرین ارز دیجیتال مایکل نووگراتز٬ گفت که USDT باید در مورد عملیات‌های خود “شفافیت بیشتری” ایجاد کند. نووگراتز گفت که او فکر می‌کند که” تتر برای ایجاد شفافیت کار خوب و مناسبی انجام نداده است”.

ارسال دیدگاه

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]