استرالیا: 50 میلیون دلار ICO٬ مطابق با مقررات قانونی بسته می‌شود.

عرضه اولیه سکه (ICO)  توسط یک استارت‌آپ ارز دیجیتال استرالیایی به نام صرافی گلوبال‌تک اداره شد و این شرکت عملیات‌ها را متوقف کرده‌است٬ وب‌سایت این شرکت این موضوع را به نقل از مقررات کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا  (ASIC)٬ در روز دوشنبه 22 اکتبر اعلام کرد.

براساس گزارش کسب‌و‌کار داخلی استرالیا، عرضه اولیه سکه٬ تابستان سال ۲۰۱۸ توسط GTE برای ایجاد یک پلت‌فرم مبادله ارز و تجارت که بر پایه آموزش باشد تاسیس شد و هدفش جذب سرمایه به مبلغ ۵۰ میلیون دلار بود.

این شرکت به سرعت محبوبیت خود را پس از تایید مایکل کلارک ستاره ملی و کاپیتان سابق کریکت استرالیا به دست آورد. در ماه اوت، GTE  به او در وب‌سایت خود به عنوان یکی از اعضای پروژه اشاره کرد:

“من از اینکه با گلوبال‌تک همکاری می‌کنم٬ واقعا هیجان‌زده هستم. جاه‌طلبی و قدرت عمل آن‌ها چیزی است که من با صراحت با آن سروکار داشتم و نمی‌توانم مدت زیادی صبر کنم تا درباره فن‌آوری‌های زنجیره بلوکی اطلاعات بیشتری کسب کنم .”

کلارک بعدا این جمله را در توئیترش پست کرد و بلافاصله توسط فالوورهایش از بحث عمومی‌ که پیرامون  عرضه اولیه سکه ها می‌باشد٬ آگاه شد.

دلایل بسته‌ شدن عرضه اولیه سکه هنوز مشخص نشده‌است – ASIC هنوز در مورد این موضوع با‌ توجه به درخواست کسب‌وکار داخلی اظهار نظری نکرده‌است. به نظر می‌رسد که این حرکت توسط خود GTE انجام می‌شود که ظاهرا به طور داوطلبانه به خاطر  ASIC برای اینکه دوباره عرضه اولیه سکه اش را ثبت‌نام کند٬ بکار گرفته شده‌است .

طبق وب‌سایت  GTE، این شرکت قبلا تمام وجوه را به سرمایه‌گذاران برگردانده‌‌است. این بیانیه همچنین به صراحت اعلام کرد که مایکل کلارک دیگر با صرافی و زنجیره بلوکی آموزشی گلوبال‌تک و برنامه اطلاع‌رسانی آن همکاری نمی‌کند.

عرضه اولیه سکه GTE٬ ششمین پروژه ارز ارز دیجیتالی است که از آوریل ۲۰۱۸ در استرالیا بسته خواهد شد. همانطور که کوین‌تلگراف در ماه سپتامبر گزارش داد، ASIC  نشان داد که پنج ICO دیگر قبل از ماه آوریل به دلیل فقدان اقدامات حفاظتی مورد‌نیاز از سرمایه‌گذاران در بخش جذب سرمایه مذکور، تعطیل شده‌بودند.

با این حال، ناظر خاطرنشان کرد که تنها یکی از آن‌ها برای همیشه تعطیل شد، درحالی‌که برخی دیگر نیاز به بازسازی مجدد داشتند.

در پاییز امسال، ASIC  همچنین برنامه‌هایش را برای افزایش بررسی صرافی‌های ارز دیجیتال و ICOها برای تضمین جلوگیری از هر‌گونه ” تهدید و آسیبی” در صنعت نوظهور در حوزه قانونی خود٬ اعلام کرده است.

ارسال دیدگاه

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters

[mc4wp_form id="456"]